Home / RF Switches / SW7-040120AN1HF
minImg
SW7-040120AN1HF
L3 Narda-MITEQ
Product No:
SW7-040120AN1HF
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Description:
IC RF SWITCH SP7T 12GHZ MODULE
User Guide
Operating Temperature -
IIP3 -
Insertion Loss 3.2dB (max)
Frequency Range 4GHz ~ 12GHz
Circuit SP7T
Topology Absorptive
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Voltage - Supply 5V, 12V
Test Frequency 12GHz