SWH24-19-NB-ST
CUI Inc.
Product No:
SWH24-19-NB-ST
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 24W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Stripped, Tinned Wire Leads
Approval Agency FCC
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.74" L x 1.75" W x 1.41" H (69.5mm x 44.4mm x 35.8mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 1.25A
Series SWH24-N (24W)
Power (Watts) 24 W
No Load Power Consumption 100mW
Cord Length 72" (1.83m)
Region Utilized North America
Efficiency 86.17%
Voltage - Output 19V
Standard Number -
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC