SWI10B-5-EW-MUB
CUI Inc.
Product No:
SWI10B-5-EW-MUB
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector USB Micro
Approval Agency CE
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 3.31" L x 0.89" W x 1.61" H (84.2mm x 22.5mm x 41.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Series SWI10B-E (12W)
Power (Watts) 10 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI
Voltage - Output 5V
Standard Number 62368-1
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC