SWPA3015S680MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SWPA3015S680MT
Description:
FIXED IND 68UH 230MA 3.51OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 280mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.51Ohm Max
Series SWPA
Inductance 68 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz