SWPA4018S221MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SWPA4018S221MT
Description:
FIXED IND 220UH 170MA 5.2OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 270mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.2Ohm Max
Series SWPA
Inductance 220 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4MHz