SWPA4030S1R8NT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SWPA4030S1R8NT
Description:
FIXED IND 1.8UH 3.2A 33MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 33mOhm Max
Series SWPA
Inductance 1.8 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 60MHz