SWPA5040S282MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SWPA5040S282MT
Description:
FIXED IND 2.8MH 105MA 24.7OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 105 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24.7Ohm Max
Series SWPA
Inductance 2.8 mH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 880kHz