SWPA6028S390MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SWPA6028S390MT
Description:
FIXED IND 39UH 1.1A 293MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.25A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 293mOhm Max
Series SWPA
Inductance 39 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz