SWPA6045S332KT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SWPA6045S332KT
Description:
FIXED IND 3.3MH 150MA 15.3OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 170mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15.3Ohm Max
Series SWPA
Inductance 3.3 mH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 700kHz