Home / Oscillators / SXO53C3B271-20.000M
minImg
SXO53C3B271-20.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXO53C3B271-20.000M
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
In Stock : 2980
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±30ppm
Current - Supply (Max) 16mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Ratings -
Series SXO53C
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 20 MHz