Home / Oscillators / SXO53L3A161-250.000M
minImg
SXO53L3A161-250.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXO53L3A161-250.000M
Description:
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 60mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Ratings -
Series SXO53L
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVDS
Base Resonator Crystal
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 250 MHz