Home / Crystals / SXT11410CC07-26.000M
minImg
SXT11410CC07-26.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11410CC07-26.000M
Description:
CRYSTAL 26.000MHZ 10 PF SMD
In Stock : 1160
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±25ppm
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 26 MHz