Home / Crystals / SXT11412AA17-27.000M
minImg
SXT11412AA17-27.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11412AA17-27.000M
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 12PF SMD
In Stock : 1500
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 27 MHz