Home / Crystals / SXT11412EE16-40.000M
minImg
SXT11412EE16-40.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11412EE16-40.000M
Description:
CRYSTAL 40.000MHZ 12PF SMD
In Stock : 1475
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±15ppm
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 40 MHz