Home / Crystals / SXT1148EB16-38.400M
minImg
SXT1148EB16-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT1148EB16-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 8 PF SMD
In Stock : 5680
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 38.4 MHz