Home / Crystals / SXT14418CA48-7.3728M
minImg
SXT14418CA48-7.3728M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT14418CA48-7.3728M
Description:
CRYSTAL 7.3728M 18PF SMD
In Stock : 1780
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series SXT144
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 9.50mm pitch
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 7.3728 MHz