Home / Crystals / SXT21410EA48-20.000M
minImg
SXT21410EA48-20.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21410EA48-20.000M
Description:
CRYSTAL 20.000MHZ 10 PF SMD
In Stock : 1415
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 20 MHz