Home / Crystals / SXT21410FD27-38.400M
minImg
SXT21410FD27-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21410FD27-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 10 PF SMD
In Stock : 9898
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±20ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 38.4 MHz