Home / Crystals / SXT21411AA27-24.576M
minImg
SXT21411AA27-24.576M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21411AA27-24.576M
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 11 PF SMD
In Stock : 1447
User Guide
Load Capacitance 11pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 24.576 MHz