Home / Crystals / SXT21412BB27-52.000M
minImg
SXT21412BB27-52.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21412BB27-52.000M
Description:
CRYSTAL 52.000MHZ 12PF SMD
In Stock : 5460
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 52 MHz