Home / Crystals / SXT21412DB27-37.400M
minImg
SXT21412DB27-37.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21412DB27-37.400M
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 12PF SMD
In Stock : 4000
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 37.4 MHz