Home / Crystals / SXT21417DB16-24.000M
minImg
SXT21417DB16-24.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21417DB16-24.000M
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 17 PF SMD
In Stock : 2431
User Guide
Load Capacitance 17pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 24 MHz