Home / Crystals / SXT21418DD07-48.000M
minImg
SXT21418DD07-48.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21418DD07-48.000M
Description:
CRYSTAL 48.000MHZ 18 PF SMD
In Stock : 1822
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±20ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 48 MHz