Home / Crystals / SXT21419BA07-48.000M
minImg
SXT21419BA07-48.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21419BA07-48.000M
Description:
CRYSTAL 48.000MHZ 19 PF SMD
In Stock : 1822
User Guide
Load Capacitance 19pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 48 MHz