Home / Crystals / SXT21419EB16-37.400M
minImg
SXT21419EB16-37.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21419EB16-37.400M
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 19PF SMD
In Stock : 1500
User Guide
Load Capacitance 19pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 37.4 MHz