Home / Crystals / SXT22412BB48-12.288M
minImg
SXT22412BB48-12.288M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22412BB48-12.288M
Description:
CRYSTAL 12.288MHZ 12PF SMD
In Stock : 3738
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 12.288 MHz