Home / Crystals / SXT22412EC27-14.7456M
minImg
SXT22412EC27-14.7456M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22412EC27-14.7456M
Description:
CRYSTAL 14.7456MHZ 12PF SMD
In Stock : 1219
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±25ppm
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 14.7456 MHz