Home / Crystals / SXT22412EC48-13.560M
minImg
SXT22412EC48-13.560M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22412EC48-13.560M
Description:
CRYSTAL 13.560MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±25ppm
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Series SXT224
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 13.56 MHz