Home / Crystals / SXT22413CA48-16.000M
minImg
SXT22413CA48-16.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22413CA48-16.000M
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 13 PF SMD
In Stock : 25219
User Guide
Load Capacitance 13pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 16 MHz