Home / Crystals / SXT22418EC17-24.576M
minImg
SXT22418EC17-24.576M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22418EC17-24.576M
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 18 PF SMD
In Stock : 1445
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±25ppm
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 24.576 MHz