Home / Crystals / SXT22419EC07-18.432M
minImg
SXT22419EC07-18.432M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22419EC07-18.432M
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 19PF SMD
User Guide
Load Capacitance 19pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±25ppm
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 18.432 MHz