Home / Crystals / SXT2247BA17-24.000M
minImg
SXT2247BA17-24.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2247BA17-24.000M
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 7 PF SMD
In Stock : 5804
User Guide
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 24 MHz