Home / Crystals / SXT32410DC27-36.000M
minImg
SXT32410DC27-36.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32410DC27-36.000M
Description:
CRYSTAL 36.000MHZ 10PF SMD
In Stock : 1500
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 36 MHz