Home / Crystals / SXT32410DC38-19.6608M
minImg
SXT32410DC38-19.6608M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32410DC38-19.6608M
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 10PF SMD
In Stock : 3000
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 19.6608 MHz