Home / Crystals / SXT32412DA16-29.4912M
minImg
SXT32412DA16-29.4912M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32412DA16-29.4912M
Description:
CRYSTAL 29.4912MHZ 12PF SMD
In Stock : 1490
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 29.4912 MHz