Home / Crystals / SXT32412EB16-32.000M
minImg
SXT32412EB16-32.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32412EB16-32.000M
Description:
CRYSTAL 32.000MHZ 12PF SMD
In Stock : 1290
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 32 MHz