Home / Crystals / SXT32412EE48-29.4912M
minImg
SXT32412EE48-29.4912M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32412EE48-29.4912M
Description:
CRYSTAL 29.4912MHZ 12PF SMD
In Stock : 1490
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±15ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series SXT324
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 29.4912 MHz