Home / Crystals / SXT32417CA27-14.7456M
minImg
SXT32417CA27-14.7456M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32417CA27-14.7456M
Description:
CRYSTAL 14.7456MHZ 17PF SMD
In Stock : 3241
User Guide
Load Capacitance 17pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 14.7456 MHz