Home / Crystals / SXT32417CB16-29.4912M
minImg
SXT32417CB16-29.4912M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32417CB16-29.4912M
Description:
CRYSTAL 29.4912MHZ 17PF SMD
In Stock : 380
User Guide
Load Capacitance 17pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 29.4912 MHz