Home / Crystals / SXT32417ED17-18.432M
minImg
SXT32417ED17-18.432M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32417ED17-18.432M
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 17PF SMD
In Stock : 3790
User Guide
Load Capacitance 17pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 18.432 MHz