Home / Crystals / SXT32419CA16-12.000M
minImg
SXT32419CA16-12.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32419CA16-12.000M
Description:
CRYSTAL 12.000MHZ 19 PF SMD
In Stock : 22234
User Guide
Load Capacitance 19pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 12 MHz