Home / Crystals / SXT32420AA48-40.000M
minImg
SXT32420AA48-40.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32420AA48-40.000M
Description:
CRYSTAL 40.000MHZ 20 PF SMD
In Stock : 3122
User Guide
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 40 MHz