Home / Crystals / SXT3248EB17-27.120M
minImg
SXT3248EB17-27.120M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT3248EB17-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 8 PF SMD
In Stock : 11990
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 27.12 MHz