Home / Crystals / SXT3248FA27-16.384M
minImg
SXT3248FA27-16.384M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT3248FA27-16.384M
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 8PF SMD
In Stock : 1500
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 16.384 MHz