SY10EL38LZG
Microchip Technology
Product No:
SY10EL38LZG
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
20-SOIC
Description:
IC CLOCK GENERATOR 20SOIC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratio - Input:Output 1:5
Differential - Input:Output Yes/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 20-SOIC
PLL No
Series 10EL, Precision Edge®
Type Clock Generator
Input ECL, PECL
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 3V ~ 3.8V
Output Clock
Mfr Microchip Technology
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Package Tube
Frequency - Max 1GHz