Home / Circuit Breakers / TA45-ABFXKJ15C0-AZM03
minImg
TA45-ABFXKJ15C0-AZM03
SCHURTER Inc.
Product No:
TA45-ABFXKJ15C0-AZM03
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Description:
TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
User Guide
Actuator Type Rocker
Approval Agency CSA C22.2 No 235, IEC60934, GB17701, UL1077
Current Rating (Amps) 1.5A
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series TA45-2R
Voltage Rating - DC 60 V
Voltage Rating - AC 240 V