TAJR684K016RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJR684K016RNJ
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 0.68UF 10% 16V 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 25Ohm
Series TAJ
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.68 µF