TAP334K035SCS
KYOCERA AVX
Product No:
TAP334K035SCS
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 35V RADIAL
In Stock : 2865
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.33 µF