Home / Rectangular Cable Assemblies / TCSD-12-D-10.00-01-F-N-RW
minImg
TCSD-12-D-10.00-01-F-N-RW
Samtec Inc.
Product No:
TCSD-12-D-10.00-01-F-N-RW
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness Flash
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.079" (2.00mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.039" (1.00mm)
Series Tiger Eye™ TCSD
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")