TCSD-25-D-20.79-01-N
Samtec Inc.
Product No:
TCSD-25-D-20.79-01-N
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.079" (2.00mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.039" (1.00mm)
Series Tiger Eye™ TCSD
Length 1.73' (528.07mm)